Wybór odpowiedniego stołu do jadalni.

Jadalnia jest takim miejscem,w którym przynajmniej raz w tygodniu powinna się zbierać cała rodzina. Oczywiście centralnym miejscem takiego pomieszczenia jest stół, przy którym spożywane są wszystkie posiłki czytaj »

Urządzanie jadalni.

Jadalnia jest miejscem, które znajduje się w każdym większym domu jednorodzinnym. Jest to miejsce szczególne ponieważ w nim ma się spotykać cała rodzina przy obiadach czy bardziej uroczystych posiłkach. czytaj »

Aranżacja poddasza na sypialnię.

Większość domów jednorodzinnych ma odpowiednio dużo miejsca na poddaszu by urządzić tam swoją sypialnię. Na takie rozwiązanie decyduje się zresztą coraz więcej osób, które zaczynają doceniać to, że w tym właśnie miejscu panują odpowiednie warunki do odpoczynku. czytaj »

Aranżacja poddasza

Przez lata w Polsce poddasze nie było brane poważnie pod uwagę jako miejsce, które można zaadaptować na sypialnię. Teraz jest jednak zupełnie inaczej. Mieszkańcy domów jednorodzinnych zaczynają dostrzegać to, że to miejsce jest idealne do spania. czytaj »

Sypialnia na poddaszu.

Urządzenie sypialni na poddaszu z pewnością może się okazać bardzo praktycznym rozwiązaniem. By jednak wykorzystać w stu procentach możliwości tego pomieszczenia warto skorzystać z rad architektów oraz aranżerów wnętrz, którzy mają w tej dziedzinie doświadczenie czytaj »

 

Tag Archives: sypialnia

Aranżacja poddasza na sypialnię.

Większość domów jednorodzinnych ma odpowiednio dużo miejsca na poddaszu by urządzić tam swoją sypialnię. Na takie rozwiązanie decyduje się zresztą coraz więcej osób, które zaczynają doceniać to, że w tym właśnie miejscu panują odpowiednie warunki do odpoczynku. Poddasze jest takim pomieszczeniem, które z reguły jest oddalone od codziennego zgiełku, który można spotkać w kuchni czy też pokoju dziecięcym. Z reguły to na parterze toczy się życie codzienne. Góra jest przeznaczona do wyciszenia. Taki schemat panuje w wielu domach jednorodzinnych. Aranżacja poddasza na sypialnie wymaga indywidualnego podejścia do tematu. Wiele zależy w tej kwestii od tego jakiej wysokości jest poddasze oraz jak rozmieszczone są w nim okna dachowe. Z reguły o wysokości pomieszczeń decyduje ścianka kolankowa. Jest to zewnętrzna ściana poddasza, która jest położona na ostrej kondygnacji.

Biegnie ona wzdłuż połaci dachowej. Specjaliści uważają, że ustawienie łóżka pod skosem jest możliwe jedynie wtedy, gdy wysokość tej ściany kolankowej jest nie mniejsza niż osiemdziesiąt centymetrów. Oczywiście znacznie lepiej jest w momencie, gdy jej wysokość oscyluje w granicach dziewięćdziesięciu pięciu do stu centymetrów. Wtedy możemy mieć już znacznie większy komfort przy wstawaniu. Podnoszenie głowy jest już wówczas w stu procentach możliwe i nie musimy uważać by nie nabić sobie guza. Kwestią, którą należy szczegółowo przemyśleć jest kwestia oświetlenia. W niektórych poddaszach może być ono niewystarczające i trzeba poszukać odpowiednich rozwiązań.

Sypialnia na poddaszu.

Urządzenie sypialni na poddaszu z pewnością może się okazać bardzo praktycznym rozwiązaniem. By jednak wykorzystać w stu procentach możliwości tego pomieszczenia warto skorzystać z rad architektów oraz aranżerów wnętrz, którzy mają w tej dziedzinie doświadczenie. Urządzenie sypialni na poddaszu jest dobrym pomysłem, ale jego realizacja wcale nie musi być taka prosta jak się nam to może wydawać na początku. Na poddaszu może pojawić się kilka problemów, z którymi trzeba będzie się zmierzyć. Jednym z nich jest na pewno niedostatecznie duże oświetlenie. Jeżeli na poddaszu znajduje się jedno okno dachowe możemy mieć pewność, że nie zdoła ono dobrze oświetlić całe pomieszczenie. Na pewno w nocy nie jest to wielkim problemem, ale już w dzień może być to nieco dokuczliwe.

NA szczęście jednak istnieją takie rozwiązania, które sprawiają, że problem ten jest jak najbardziej do pokonania. Na przykład trzeba w takim pomieszczeniu zastosować stare i sprawdzone tricki w postaci pomalowania ścian na jasne kolory. Tak samo trzeba zadbać o to by łóżko oraz meble były w jasnych barwach. Wydaje się to być rozwiązaniem, które nie może bardzo wpłynąć na doświetlenie pokoju, ale warto sprawdzić jak bardzo jest to skuteczne. Oczywiście nie obejdzie się także bez lampek, które w sypialni są koniecznością. Zdecydowanie łatwiej o oświetlenie dbać w przypadku poddaszy, gdzie występuje dwa lub więcej okien dachowych, które dodatkowo są rozmieszczane równomiernie na całej powierzchni pomieszczenia.

Skuteczne oświetlenie sypialni na poddaszu.

Poddasze jest z reguły jednym z gorzej oświetlonych miejsc w domach jednorodzinnych. Może się tam znajdować jedno okno, co nie może dawać gwarancji, że w czasie dnia będzie tam docierało wiele światła oraz promieni słonecznych. Jest to problem zwłaszcza wtedy, gdy zamierzamy tam zaaranżować naszą sypialnię. Urządzenie jej właśnie tam jest dobrym rozwiązanie, ponieważ przeważnie tam jest zawsze najspokojniej. Jeżeli chcemy by w naszej sypialni na poddaszu było jasno musimy wiedzieć jak to zrobić. Specjaliści od aranżacji wnętrz mają kilka sposobów na to by to zadanie zostało zrealizowane. Jednym z najczęściej stosowanych sposobów na to jest dobieranie takich mebli do sypialni by ich kolor był jak najjaśniejszy.

Oczywiście najlepszym wyborem jest w tym przypadku kolor biały, który sprawia, że w sypialni jest znacznie jaśniej nawet w nocy. Jeżeli mamy zamiar dopiero zbudować swój dom i wiemy, że nasza sypialnia będzie na górze dobrze powiedzieć architektom by zaprojektowali oni poddasze z równomiernie rozłożonymi oknami na całej powierzchni pomieszczenia. Wtedy będziemy mieli gwarancję tego, że będzie tam panowała dostatecznie dobra widoczność, a odpowiednia ilość światła będzie dostarczana o każdej porze dnia. Najlepiej będzie , gdy będziemy mieli cztery okna rozmieszczone na przeciwległych połaciach. Światło znakomicie będzie się rozpraszało wtedy we wnętrzu. Takie rozwiązanie jest coraz częściej spotykane w nowo powstających domach jednorodzinnych.

 

Urządzenie sypialni dla małej dziewczynki.

O tym jak chcemy urządzić sypialnię decyduje wiele czynników. Jednym z nich na pewno jest wiek osoby, która ma w niej spać. Oczywistą sprawą jest to, że zdecydowanie inaczej będzie wyglądała sypialnia dla pary małżeńskiej lub dla osoby dorosłej , a inaczej będzie wyglądała sypialnia dla małej dziewczynki, która ma zupełnie inne potrzeby oraz wymagania. Urządzając sypialnię dla takiej właśnie osoby trzeba bardzo mocno liczyć się z jej zdaniem. Ona powinna mieć wpływ na to w jakich kolorach zostaną pomalowane ściany. Wydaje się jednak, że najlepszym rozwiązaniem będzie utrzymanie sypialni w kolorach pastelowych, które kojarzone są z ciepłem i optymizmem. W internecie nie brakuje ciekawych pomysłów, które tylko czekają na wykorzystanie w praktyce. Często spotykanym wariantem jest połączenie jasnego błękitu i pudrowego różu. Są to jedne z ulubionych kolorów dziewczynek, które dobrze czują się w ich otoczeniu. Jeszcze lepiej jest jeżeli do takiej kompozycji doda się także kwiatowe motywy.

Mogą one pojawić się na przykład na pościeli. Kompozycje kwiatowe mogą się pojawić jeszcze w innych miejscach. Coraz popularniejsza staje się na przykład fototapeta w takich właśnie stylu. Do pościeli może doskonale pasować także lampka utrzymana w podobnym stylu. Jest ona niewielkich rozmiarów, ale potrafi doskonale wpasować się w całe pomieszczenie. Jest to więc dodatek, który ma swoją wartość. Niekoniecznie musimy w sypialni dla dziewczynek umieszczać kwiaty. Są jeszcze inne motywy, które pasują idealnie. Są to na przykład zwierzątka czy też serduszka.