Wybór odpowiedniego stołu do jadalni.

Jadalnia jest takim miejscem,w którym przynajmniej raz w tygodniu powinna się zbierać cała rodzina. Oczywiście centralnym miejscem takiego pomieszczenia jest stół, przy którym spożywane są wszystkie posiłki czytaj »

Urządzanie jadalni.

Jadalnia jest miejscem, które znajduje się w każdym większym domu jednorodzinnym. Jest to miejsce szczególne ponieważ w nim ma się spotykać cała rodzina przy obiadach czy bardziej uroczystych posiłkach. czytaj »

Aranżacja poddasza na sypialnię.

Większość domów jednorodzinnych ma odpowiednio dużo miejsca na poddaszu by urządzić tam swoją sypialnię. Na takie rozwiązanie decyduje się zresztą coraz więcej osób, które zaczynają doceniać to, że w tym właśnie miejscu panują odpowiednie warunki do odpoczynku. czytaj »

Aranżacja poddasza

Przez lata w Polsce poddasze nie było brane poważnie pod uwagę jako miejsce, które można zaadaptować na sypialnię. Teraz jest jednak zupełnie inaczej. Mieszkańcy domów jednorodzinnych zaczynają dostrzegać to, że to miejsce jest idealne do spania. czytaj »

Sypialnia na poddaszu.

Urządzenie sypialni na poddaszu z pewnością może się okazać bardzo praktycznym rozwiązaniem. By jednak wykorzystać w stu procentach możliwości tego pomieszczenia warto skorzystać z rad architektów oraz aranżerów wnętrz, którzy mają w tej dziedzinie doświadczenie czytaj »

 

Tag Archives: lampa

Skuteczne oświetlenie sypialni na poddaszu.

Poddasze jest z reguły jednym z gorzej oświetlonych miejsc w domach jednorodzinnych. Może się tam znajdować jedno okno, co nie może dawać gwarancji, że w czasie dnia będzie tam docierało wiele światła oraz promieni słonecznych. Jest to problem zwłaszcza wtedy, gdy zamierzamy tam zaaranżować naszą sypialnię. Urządzenie jej właśnie tam jest dobrym rozwiązanie, ponieważ przeważnie tam jest zawsze najspokojniej. Jeżeli chcemy by w naszej sypialni na poddaszu było jasno musimy wiedzieć jak to zrobić. Specjaliści od aranżacji wnętrz mają kilka sposobów na to by to zadanie zostało zrealizowane. Jednym z najczęściej stosowanych sposobów na to jest dobieranie takich mebli do sypialni by ich kolor był jak najjaśniejszy.

Oczywiście najlepszym wyborem jest w tym przypadku kolor biały, który sprawia, że w sypialni jest znacznie jaśniej nawet w nocy. Jeżeli mamy zamiar dopiero zbudować swój dom i wiemy, że nasza sypialnia będzie na górze dobrze powiedzieć architektom by zaprojektowali oni poddasze z równomiernie rozłożonymi oknami na całej powierzchni pomieszczenia. Wtedy będziemy mieli gwarancję tego, że będzie tam panowała dostatecznie dobra widoczność, a odpowiednia ilość światła będzie dostarczana o każdej porze dnia. Najlepiej będzie , gdy będziemy mieli cztery okna rozmieszczone na przeciwległych połaciach. Światło znakomicie będzie się rozpraszało wtedy we wnętrzu. Takie rozwiązanie jest coraz częściej spotykane w nowo powstających domach jednorodzinnych.