Wybór odpowiedniego stołu do jadalni.

Jadalnia jest takim miejscem,w którym przynajmniej raz w tygodniu powinna się zbierać cała rodzina. Oczywiście centralnym miejscem takiego pomieszczenia jest stół, przy którym spożywane są wszystkie posiłki czytaj »

Urządzanie jadalni.

Jadalnia jest miejscem, które znajduje się w każdym większym domu jednorodzinnym. Jest to miejsce szczególne ponieważ w nim ma się spotykać cała rodzina przy obiadach czy bardziej uroczystych posiłkach. czytaj »

Aranżacja poddasza na sypialnię.

Większość domów jednorodzinnych ma odpowiednio dużo miejsca na poddaszu by urządzić tam swoją sypialnię. Na takie rozwiązanie decyduje się zresztą coraz więcej osób, które zaczynają doceniać to, że w tym właśnie miejscu panują odpowiednie warunki do odpoczynku. czytaj »

Aranżacja poddasza

Przez lata w Polsce poddasze nie było brane poważnie pod uwagę jako miejsce, które można zaadaptować na sypialnię. Teraz jest jednak zupełnie inaczej. Mieszkańcy domów jednorodzinnych zaczynają dostrzegać to, że to miejsce jest idealne do spania. czytaj »

Sypialnia na poddaszu.

Urządzenie sypialni na poddaszu z pewnością może się okazać bardzo praktycznym rozwiązaniem. By jednak wykorzystać w stu procentach możliwości tego pomieszczenia warto skorzystać z rad architektów oraz aranżerów wnętrz, którzy mają w tej dziedzinie doświadczenie czytaj »

 

Archiwum wpisów w kategorii: Kolory i dodatki

Skuteczne oświetlenie sypialni na poddaszu.

Poddasze jest z reguły jednym z gorzej oświetlonych miejsc w domach jednorodzinnych. Może się tam znajdować jedno okno, co nie może dawać gwarancji, że w czasie dnia będzie tam docierało wiele światła oraz promieni słonecznych. Jest to problem zwłaszcza wtedy, gdy zamierzamy tam zaaranżować naszą sypialnię. Urządzenie jej właśnie tam jest dobrym rozwiązanie, ponieważ przeważnie tam jest zawsze najspokojniej. Jeżeli chcemy by w naszej sypialni na poddaszu było jasno musimy wiedzieć jak to zrobić. Specjaliści od aranżacji wnętrz mają kilka sposobów na to by to zadanie zostało zrealizowane. Jednym z najczęściej stosowanych sposobów na to jest dobieranie takich mebli do sypialni by ich kolor był jak najjaśniejszy.

Oczywiście najlepszym wyborem jest w tym przypadku kolor biały, który sprawia, że w sypialni jest znacznie jaśniej nawet w nocy. Jeżeli mamy zamiar dopiero zbudować swój dom i wiemy, że nasza sypialnia będzie na górze dobrze powiedzieć architektom by zaprojektowali oni poddasze z równomiernie rozłożonymi oknami na całej powierzchni pomieszczenia. Wtedy będziemy mieli gwarancję tego, że będzie tam panowała dostatecznie dobra widoczność, a odpowiednia ilość światła będzie dostarczana o każdej porze dnia. Najlepiej będzie , gdy będziemy mieli cztery okna rozmieszczone na przeciwległych połaciach. Światło znakomicie będzie się rozpraszało wtedy we wnętrzu. Takie rozwiązanie jest coraz częściej spotykane w nowo powstających domach jednorodzinnych.

 

Modne kolory do ścian w mieszkaniach i domach.

Podobnie jak w modzie również w aranżacji mieszkań panują określone trendy, które potrafią się zmieniać z dnia na dzień. W aranżacji wnętrz zmienność trendów jest doskonale widoczna na przykładzie kolorów ścian. Tutaj zmieniają się one wraz z porami roku. Również w czasie obecnej zimy w branży obowiązują kolory, które warto polecać swoim klientom. Jednym z popularniejszych kolorów jest na pewno zieleń. Specjaliści od aranżacji wnętrz doceniają przede wszystkim to, że jest ona tajemnicza i potrafi przybrać wiele twarzy. Zieleń na naszych ścianach może pojawić się w kilku wariantach, co na pewno jest jej wielką zaletą. Może być ona pastelowa. Równie dobrze sprawdzi się także głęboka zieleń, która wyróżnia się poważniejszym tonem. Bardziej odważne osoby mogą się zdecydować na znacznie ciekawsze rozwiązanie, które jest nieco ekstrawaganckie. Mianowicie takie osoby mogą zdecydować się na pomieszanie kilku odcieni zieleni, które na pierwszy rzut oka kompletnie do siebie nie pasują.

Trzeba w tym wypadku wykazać się jednak sporym wyczuciem, ponieważ często taka kombinacja może nie spełnić naszych oczekiwań. Bardziej wyszukanym kolorem, który może pojawić się na naszej ścianie jest fiolet. Jest to kolor bardzo zmysłowy i dla niektórych trochę mityczny, kojarzący się z baśniami oraz różnego rodzaju legendami. Jego tajemniczość sprawia, że bardzo często jest on wykorzystywany do wykończenia sypialni. Jego obecność sprawia, że z pozoru normalnie wyglądające pomieszczenie staje się od razu znacznie bardziej magiczne.

 

Modne kolory ścian.

Ogromny wpływ na wygląd każdego pomieszczenia ma kolor ścian. Odpowiednia kolorystyka może nadać każdemu pokojowi określony charakter. Dobór koloru jest więc jednym z bardziej istotnych elementów urządzania pomieszczenia. Każdy kolor ma do siebie przepisaną odpowiednią charakterystykę. Przykładowo kolor wrzosowy przez wielu uważany jest za barwę niezwykle przygnębiającą. Tak wcale nie musi być jeżeli uda nam się go dobrze skomponować z jasnymi barwami, które kojarzą się jednoznacznie z optymistycznymi obiciami mebli. Wtedy uda nam się uzyskać zaskakująco miły efekt dla oczu. W takim miejscu od razu będziemy chcieli przebywać dłużej. Inne działanie ma z kolei jasna żółć. Jej barwa sprawia, że możemy poczuć lato nie tylko w czerwcu czy lipcu, ale także w takich miesiąca jak listopad czy grudzień, kiedy to nie możemy marzyć o wysokich temperaturach za oknem.

Te osoby, które nie znoszą zimy na pewno będą poważnie zastanawiały się na dobrem właśnie takiej kolorystyki do swojego mieszkania. Na pewno zyska na tym ich samopoczucie, które będzie pozytywne. Innym ciekawym pomysłem na urozmaicenie naszego wnętrza jest czerwień. Obecnie jest ona kojarzona przede wszystkim ze stylem orientalnym, który w Polsce z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularnym stylem. Jego niepowtarzalność i tajemniczość a nawet czasem namiętność może być podkreślona właśnie przez głęboką czerwień, która potrafi pobudzać ludzkie zmysły. Niektórzy próbują takich kolorów w swoich sypialniach by zapewnić sobie jeszcze lepsze warunki do rozbudzenia swoich zmysłów.