Wybór odpowiedniego stołu do jadalni.

Jadalnia jest takim miejscem,w którym przynajmniej raz w tygodniu powinna się zbierać cała rodzina. Oczywiście centralnym miejscem takiego pomieszczenia jest stół, przy którym spożywane są wszystkie posiłki czytaj »

Urządzanie jadalni.

Jadalnia jest miejscem, które znajduje się w każdym większym domu jednorodzinnym. Jest to miejsce szczególne ponieważ w nim ma się spotykać cała rodzina przy obiadach czy bardziej uroczystych posiłkach. czytaj »

Aranżacja poddasza na sypialnię.

Większość domów jednorodzinnych ma odpowiednio dużo miejsca na poddaszu by urządzić tam swoją sypialnię. Na takie rozwiązanie decyduje się zresztą coraz więcej osób, które zaczynają doceniać to, że w tym właśnie miejscu panują odpowiednie warunki do odpoczynku. czytaj »

Aranżacja poddasza

Przez lata w Polsce poddasze nie było brane poważnie pod uwagę jako miejsce, które można zaadaptować na sypialnię. Teraz jest jednak zupełnie inaczej. Mieszkańcy domów jednorodzinnych zaczynają dostrzegać to, że to miejsce jest idealne do spania. czytaj »

Sypialnia na poddaszu.

Urządzenie sypialni na poddaszu z pewnością może się okazać bardzo praktycznym rozwiązaniem. By jednak wykorzystać w stu procentach możliwości tego pomieszczenia warto skorzystać z rad architektów oraz aranżerów wnętrz, którzy mają w tej dziedzinie doświadczenie czytaj »

 

Tag Archives: dziewczynka

Urządzenie sypialni dla małej dziewczynki.

O tym jak chcemy urządzić sypialnię decyduje wiele czynników. Jednym z nich na pewno jest wiek osoby, która ma w niej spać. Oczywistą sprawą jest to, że zdecydowanie inaczej będzie wyglądała sypialnia dla pary małżeńskiej lub dla osoby dorosłej , a inaczej będzie wyglądała sypialnia dla małej dziewczynki, która ma zupełnie inne potrzeby oraz wymagania. Urządzając sypialnię dla takiej właśnie osoby trzeba bardzo mocno liczyć się z jej zdaniem. Ona powinna mieć wpływ na to w jakich kolorach zostaną pomalowane ściany. Wydaje się jednak, że najlepszym rozwiązaniem będzie utrzymanie sypialni w kolorach pastelowych, które kojarzone są z ciepłem i optymizmem. W internecie nie brakuje ciekawych pomysłów, które tylko czekają na wykorzystanie w praktyce. Często spotykanym wariantem jest połączenie jasnego błękitu i pudrowego różu. Są to jedne z ulubionych kolorów dziewczynek, które dobrze czują się w ich otoczeniu. Jeszcze lepiej jest jeżeli do takiej kompozycji doda się także kwiatowe motywy.

Mogą one pojawić się na przykład na pościeli. Kompozycje kwiatowe mogą się pojawić jeszcze w innych miejscach. Coraz popularniejsza staje się na przykład fototapeta w takich właśnie stylu. Do pościeli może doskonale pasować także lampka utrzymana w podobnym stylu. Jest ona niewielkich rozmiarów, ale potrafi doskonale wpasować się w całe pomieszczenie. Jest to więc dodatek, który ma swoją wartość. Niekoniecznie musimy w sypialni dla dziewczynek umieszczać kwiaty. Są jeszcze inne motywy, które pasują idealnie. Są to na przykład zwierzątka czy też serduszka.