Wybór odpowiedniego stołu do jadalni.

Jadalnia jest takim miejscem,w którym przynajmniej raz w tygodniu powinna się zbierać cała rodzina. Oczywiście centralnym miejscem takiego pomieszczenia jest stół, przy którym spożywane są wszystkie posiłki czytaj »

Urządzanie jadalni.

Jadalnia jest miejscem, które znajduje się w każdym większym domu jednorodzinnym. Jest to miejsce szczególne ponieważ w nim ma się spotykać cała rodzina przy obiadach czy bardziej uroczystych posiłkach. czytaj »

Aranżacja poddasza na sypialnię.

Większość domów jednorodzinnych ma odpowiednio dużo miejsca na poddaszu by urządzić tam swoją sypialnię. Na takie rozwiązanie decyduje się zresztą coraz więcej osób, które zaczynają doceniać to, że w tym właśnie miejscu panują odpowiednie warunki do odpoczynku. czytaj »

Aranżacja poddasza

Przez lata w Polsce poddasze nie było brane poważnie pod uwagę jako miejsce, które można zaadaptować na sypialnię. Teraz jest jednak zupełnie inaczej. Mieszkańcy domów jednorodzinnych zaczynają dostrzegać to, że to miejsce jest idealne do spania. czytaj »

Sypialnia na poddaszu.

Urządzenie sypialni na poddaszu z pewnością może się okazać bardzo praktycznym rozwiązaniem. By jednak wykorzystać w stu procentach możliwości tego pomieszczenia warto skorzystać z rad architektów oraz aranżerów wnętrz, którzy mają w tej dziedzinie doświadczenie czytaj »

 

Tag Archives: dom

Urządzanie jadalni.

Jadalnia jest miejscem, które znajduje się w każdym większym domu jednorodzinnym. Jest to miejsce szczególne ponieważ w nim ma się spotykać cała rodzina przy obiadach czy bardziej uroczystych posiłkach. Jadalnia to bardzo często jedyne pomieszczenie, w którym spotykają się wszyscy domownicy, którzy po całym tygodniu własnych spraw potrzebują kontaktu z najbliższymi. Urządzenie jadalni w taki sposób by wszyscy czuli się w niej komfortowo nie jest więc takim łatwym zadaniem jak może się wydawać przed przystąpieniem do jego realizacji. Centralnym meblem w jadalni jest oczywiście stół. To przy nim zasiadają wszyscy domownicy do spożycia wspólnego. Jego dobór jest uwarunkowany kilkoma ważnymi czynnikami.

Na pewno wiele zależy od tego jak wielka jest sama jadalnia. Jeżeli jest ona mniejszych rozmiarów specjaliści od aranżacji wnętrz zalecają by w niej znajdował się stół okrągły. Zdecydowanie lepiej pasuje on do mniejszych metraży. Zajmuje mniej miejsca i lepiej komponuje się we wnętrze sprawiając, że czujemy się z nim zdecydowanie bardziej komfortowo. Zdecydowanie łatwiej mają posiadacze jadalni o większych rozmiarach. Oni mogą przebierać w propozycjach. W dużej jadalni można umieścić zarówno stół okrągły jak i kwadratowy. Tak samo niezłym rozwiązaniem będzie stół podłużny. Do każdego stołu trzeba także dobrać odpowiednie krzesła. Je także trzeba brać pod uwagę i zagospodarować dla nich odrobinę miejsca by możliwe było ich odsunięcie na odległość umożliwiającą swobodne odejście od stołu.

Aranżacja poddasza w domach jednorodzinnych.

Przez lata w Polsce poddasze nie było brane poważnie pod uwagę jako miejsce, które można zaadaptować na sypialnię. Teraz jest jednak zupełnie inaczej. Mieszkańcy domów jednorodzinnych zaczynają dostrzegać to, że to miejsce jest idealne do spania. Argumenty przemawiające za tym, że właśnie na poddaszu warto zrobić sobie sypialnie są nie do podważenia. Przede wszystkim chodzi o ciszę podczas snu. Z reguły całe życie domu toczy się na jego parterze. Tam są takie pomieszczenia jak kuchnia czy też salon. Oznacza to, że właśnie tam jest z reguły najgłośniej.

Poddasze jest zdecydowanie bardziej stonowane, nie dochodzi tam większość okrzyków z domu co oznacza, że znacznie lepiej się tam wypoczywa nie tylko w nocy, ale także po ciężkim dniu pracy, kiedy to potrzebujemy drzemki by nabrać sił. W przypadku poddasza jednym z problemów, który najczęściej się pojawia jest chęć ustawienia łóżka pod skosem. W tym wypadku pod uwagę trzeba brać wysokość ścianki kolankowej. Jeżeli jest ona nie mniejsza niż osiemdziesiąt, osiemdziesiąt pięć centymetrów łóżko może zostać tak ustawione. Lepiej jest jednak, jeżeli ścianka kolankowa ma około stu centymetrów. Wtedy mamy już pewność, że podczas wstawania z łóżka nie uderzymy się w głowę. Ścianka kolankowa odgrywa tutaj bardzo istotną rolę. Jej zadaniem jest przenoszenie obciążania z dachu na stron i ściany niższej kondygnacji. Ona w dużej mierze odpowiada także za kształt poddasza. Przy meblowaniu poddasza nie należy o niej zapominać.