Wybór odpowiedniego stołu do jadalni.

Jadalnia jest takim miejscem,w którym przynajmniej raz w tygodniu powinna się zbierać cała rodzina. Oczywiście centralnym miejscem takiego pomieszczenia jest stół, przy którym spożywane są wszystkie posiłki czytaj »

Urządzanie jadalni.

Jadalnia jest miejscem, które znajduje się w każdym większym domu jednorodzinnym. Jest to miejsce szczególne ponieważ w nim ma się spotykać cała rodzina przy obiadach czy bardziej uroczystych posiłkach. czytaj »

Aranżacja poddasza na sypialnię.

Większość domów jednorodzinnych ma odpowiednio dużo miejsca na poddaszu by urządzić tam swoją sypialnię. Na takie rozwiązanie decyduje się zresztą coraz więcej osób, które zaczynają doceniać to, że w tym właśnie miejscu panują odpowiednie warunki do odpoczynku. czytaj »

Aranżacja poddasza

Przez lata w Polsce poddasze nie było brane poważnie pod uwagę jako miejsce, które można zaadaptować na sypialnię. Teraz jest jednak zupełnie inaczej. Mieszkańcy domów jednorodzinnych zaczynają dostrzegać to, że to miejsce jest idealne do spania. czytaj »

Sypialnia na poddaszu.

Urządzenie sypialni na poddaszu z pewnością może się okazać bardzo praktycznym rozwiązaniem. By jednak wykorzystać w stu procentach możliwości tego pomieszczenia warto skorzystać z rad architektów oraz aranżerów wnętrz, którzy mają w tej dziedzinie doświadczenie czytaj »

 

Tag Archives: barwy

Modne kolory ścian.

Ogromny wpływ na wygląd każdego pomieszczenia ma kolor ścian. Odpowiednia kolorystyka może nadać każdemu pokojowi określony charakter. Dobór koloru jest więc jednym z bardziej istotnych elementów urządzania pomieszczenia. Każdy kolor ma do siebie przepisaną odpowiednią charakterystykę. Przykładowo kolor wrzosowy przez wielu uważany jest za barwę niezwykle przygnębiającą. Tak wcale nie musi być jeżeli uda nam się go dobrze skomponować z jasnymi barwami, które kojarzą się jednoznacznie z optymistycznymi obiciami mebli. Wtedy uda nam się uzyskać zaskakująco miły efekt dla oczu. W takim miejscu od razu będziemy chcieli przebywać dłużej. Inne działanie ma z kolei jasna żółć. Jej barwa sprawia, że możemy poczuć lato nie tylko w czerwcu czy lipcu, ale także w takich miesiąca jak listopad czy grudzień, kiedy to nie możemy marzyć o wysokich temperaturach za oknem.

Te osoby, które nie znoszą zimy na pewno będą poważnie zastanawiały się na dobrem właśnie takiej kolorystyki do swojego mieszkania. Na pewno zyska na tym ich samopoczucie, które będzie pozytywne. Innym ciekawym pomysłem na urozmaicenie naszego wnętrza jest czerwień. Obecnie jest ona kojarzona przede wszystkim ze stylem orientalnym, który w Polsce z każdym rokiem staje się coraz bardziej popularnym stylem. Jego niepowtarzalność i tajemniczość a nawet czasem namiętność może być podkreślona właśnie przez głęboką czerwień, która potrafi pobudzać ludzkie zmysły. Niektórzy próbują takich kolorów w swoich sypialniach by zapewnić sobie jeszcze lepsze warunki do rozbudzenia swoich zmysłów.