Wybór odpowiedniego stołu do jadalni.

Jadalnia jest takim miejscem,w którym przynajmniej raz w tygodniu powinna się zbierać cała rodzina. Oczywiście centralnym miejscem takiego pomieszczenia jest stół, przy którym spożywane są wszystkie posiłki czytaj »

Urządzanie jadalni.

Jadalnia jest miejscem, które znajduje się w każdym większym domu jednorodzinnym. Jest to miejsce szczególne ponieważ w nim ma się spotykać cała rodzina przy obiadach czy bardziej uroczystych posiłkach. czytaj »

Aranżacja poddasza na sypialnię.

Większość domów jednorodzinnych ma odpowiednio dużo miejsca na poddaszu by urządzić tam swoją sypialnię. Na takie rozwiązanie decyduje się zresztą coraz więcej osób, które zaczynają doceniać to, że w tym właśnie miejscu panują odpowiednie warunki do odpoczynku. czytaj »

Aranżacja poddasza

Przez lata w Polsce poddasze nie było brane poważnie pod uwagę jako miejsce, które można zaadaptować na sypialnię. Teraz jest jednak zupełnie inaczej. Mieszkańcy domów jednorodzinnych zaczynają dostrzegać to, że to miejsce jest idealne do spania. czytaj »

Sypialnia na poddaszu.

Urządzenie sypialni na poddaszu z pewnością może się okazać bardzo praktycznym rozwiązaniem. By jednak wykorzystać w stu procentach możliwości tego pomieszczenia warto skorzystać z rad architektów oraz aranżerów wnętrz, którzy mają w tej dziedzinie doświadczenie czytaj »

 

Archiwum wpisów w kategorii: Aranżacje i pomysły

Aranżacja poddasza na sypialnię.

Większość domów jednorodzinnych ma odpowiednio dużo miejsca na poddaszu by urządzić tam swoją sypialnię. Na takie rozwiązanie decyduje się zresztą coraz więcej osób, które zaczynają doceniać to, że w tym właśnie miejscu panują odpowiednie warunki do odpoczynku. Poddasze jest takim pomieszczeniem, które z reguły jest oddalone od codziennego zgiełku, który można spotkać w kuchni czy też pokoju dziecięcym. Z reguły to na parterze toczy się życie codzienne. Góra jest przeznaczona do wyciszenia. Taki schemat panuje w wielu domach jednorodzinnych. Aranżacja poddasza na sypialnie wymaga indywidualnego podejścia do tematu. Wiele zależy w tej kwestii od tego jakiej wysokości jest poddasze oraz jak rozmieszczone są w nim okna dachowe. Z reguły o wysokości pomieszczeń decyduje ścianka kolankowa. Jest to zewnętrzna ściana poddasza, która jest położona na ostrej kondygnacji.

Biegnie ona wzdłuż połaci dachowej. Specjaliści uważają, że ustawienie łóżka pod skosem jest możliwe jedynie wtedy, gdy wysokość tej ściany kolankowej jest nie mniejsza niż osiemdziesiąt centymetrów. Oczywiście znacznie lepiej jest w momencie, gdy jej wysokość oscyluje w granicach dziewięćdziesięciu pięciu do stu centymetrów. Wtedy możemy mieć już znacznie większy komfort przy wstawaniu. Podnoszenie głowy jest już wówczas w stu procentach możliwe i nie musimy uważać by nie nabić sobie guza. Kwestią, którą należy szczegółowo przemyśleć jest kwestia oświetlenia. W niektórych poddaszach może być ono niewystarczające i trzeba poszukać odpowiednich rozwiązań.

Aranżacja poddasza w domach jednorodzinnych.

Przez lata w Polsce poddasze nie było brane poważnie pod uwagę jako miejsce, które można zaadaptować na sypialnię. Teraz jest jednak zupełnie inaczej. Mieszkańcy domów jednorodzinnych zaczynają dostrzegać to, że to miejsce jest idealne do spania. Argumenty przemawiające za tym, że właśnie na poddaszu warto zrobić sobie sypialnie są nie do podważenia. Przede wszystkim chodzi o ciszę podczas snu. Z reguły całe życie domu toczy się na jego parterze. Tam są takie pomieszczenia jak kuchnia czy też salon. Oznacza to, że właśnie tam jest z reguły najgłośniej.

Poddasze jest zdecydowanie bardziej stonowane, nie dochodzi tam większość okrzyków z domu co oznacza, że znacznie lepiej się tam wypoczywa nie tylko w nocy, ale także po ciężkim dniu pracy, kiedy to potrzebujemy drzemki by nabrać sił. W przypadku poddasza jednym z problemów, który najczęściej się pojawia jest chęć ustawienia łóżka pod skosem. W tym wypadku pod uwagę trzeba brać wysokość ścianki kolankowej. Jeżeli jest ona nie mniejsza niż osiemdziesiąt, osiemdziesiąt pięć centymetrów łóżko może zostać tak ustawione. Lepiej jest jednak, jeżeli ścianka kolankowa ma około stu centymetrów. Wtedy mamy już pewność, że podczas wstawania z łóżka nie uderzymy się w głowę. Ścianka kolankowa odgrywa tutaj bardzo istotną rolę. Jej zadaniem jest przenoszenie obciążania z dachu na stron i ściany niższej kondygnacji. Ona w dużej mierze odpowiada także za kształt poddasza. Przy meblowaniu poddasza nie należy o niej zapominać.

Urządzenie sypialni dla małej dziewczynki.

O tym jak chcemy urządzić sypialnię decyduje wiele czynników. Jednym z nich na pewno jest wiek osoby, która ma w niej spać. Oczywistą sprawą jest to, że zdecydowanie inaczej będzie wyglądała sypialnia dla pary małżeńskiej lub dla osoby dorosłej , a inaczej będzie wyglądała sypialnia dla małej dziewczynki, która ma zupełnie inne potrzeby oraz wymagania. Urządzając sypialnię dla takiej właśnie osoby trzeba bardzo mocno liczyć się z jej zdaniem. Ona powinna mieć wpływ na to w jakich kolorach zostaną pomalowane ściany. Wydaje się jednak, że najlepszym rozwiązaniem będzie utrzymanie sypialni w kolorach pastelowych, które kojarzone są z ciepłem i optymizmem. W internecie nie brakuje ciekawych pomysłów, które tylko czekają na wykorzystanie w praktyce. Często spotykanym wariantem jest połączenie jasnego błękitu i pudrowego różu. Są to jedne z ulubionych kolorów dziewczynek, które dobrze czują się w ich otoczeniu. Jeszcze lepiej jest jeżeli do takiej kompozycji doda się także kwiatowe motywy.

Mogą one pojawić się na przykład na pościeli. Kompozycje kwiatowe mogą się pojawić jeszcze w innych miejscach. Coraz popularniejsza staje się na przykład fototapeta w takich właśnie stylu. Do pościeli może doskonale pasować także lampka utrzymana w podobnym stylu. Jest ona niewielkich rozmiarów, ale potrafi doskonale wpasować się w całe pomieszczenie. Jest to więc dodatek, który ma swoją wartość. Niekoniecznie musimy w sypialni dla dziewczynek umieszczać kwiaty. Są jeszcze inne motywy, które pasują idealnie. Są to na przykład zwierzątka czy też serduszka.