Wybór odpowiedniego stołu do jadalni.

Jadalnia jest takim miejscem,w którym przynajmniej raz w tygodniu powinna się zbierać cała rodzina. Oczywiście centralnym miejscem takiego pomieszczenia jest stół, przy którym spożywane są wszystkie posiłki czytaj »

Urządzanie jadalni.

Jadalnia jest miejscem, które znajduje się w każdym większym domu jednorodzinnym. Jest to miejsce szczególne ponieważ w nim ma się spotykać cała rodzina przy obiadach czy bardziej uroczystych posiłkach. czytaj »

Aranżacja poddasza na sypialnię.

Większość domów jednorodzinnych ma odpowiednio dużo miejsca na poddaszu by urządzić tam swoją sypialnię. Na takie rozwiązanie decyduje się zresztą coraz więcej osób, które zaczynają doceniać to, że w tym właśnie miejscu panują odpowiednie warunki do odpoczynku. czytaj »

Aranżacja poddasza

Przez lata w Polsce poddasze nie było brane poważnie pod uwagę jako miejsce, które można zaadaptować na sypialnię. Teraz jest jednak zupełnie inaczej. Mieszkańcy domów jednorodzinnych zaczynają dostrzegać to, że to miejsce jest idealne do spania. czytaj »

Sypialnia na poddaszu.

Urządzenie sypialni na poddaszu z pewnością może się okazać bardzo praktycznym rozwiązaniem. By jednak wykorzystać w stu procentach możliwości tego pomieszczenia warto skorzystać z rad architektów oraz aranżerów wnętrz, którzy mają w tej dziedzinie doświadczenie czytaj »

 

Aranżacja poddasza na sypialnię.

Większość domów jednorodzinnych ma odpowiednio dużo miejsca na poddaszu by urządzić tam swoją sypialnię. Na takie rozwiązanie decyduje się zresztą coraz więcej osób, które zaczynają doceniać to, że w tym właśnie miejscu panują odpowiednie warunki do odpoczynku. Poddasze jest takim pomieszczeniem, które z reguły jest oddalone od codziennego zgiełku, który można spotkać w kuchni czy też pokoju dziecięcym. Z reguły to na parterze toczy się życie codzienne. Góra jest przeznaczona do wyciszenia. Taki schemat panuje w wielu domach jednorodzinnych. Aranżacja poddasza na sypialnie wymaga indywidualnego podejścia do tematu. Wiele zależy w tej kwestii od tego jakiej wysokości jest poddasze oraz jak rozmieszczone są w nim okna dachowe. Z reguły o wysokości pomieszczeń decyduje ścianka kolankowa. Jest to zewnętrzna ściana poddasza, która jest położona na ostrej kondygnacji.

Biegnie ona wzdłuż połaci dachowej. Specjaliści uważają, że ustawienie łóżka pod skosem jest możliwe jedynie wtedy, gdy wysokość tej ściany kolankowej jest nie mniejsza niż osiemdziesiąt centymetrów. Oczywiście znacznie lepiej jest w momencie, gdy jej wysokość oscyluje w granicach dziewięćdziesięciu pięciu do stu centymetrów. Wtedy możemy mieć już znacznie większy komfort przy wstawaniu. Podnoszenie głowy jest już wówczas w stu procentach możliwe i nie musimy uważać by nie nabić sobie guza. Kwestią, którą należy szczegółowo przemyśleć jest kwestia oświetlenia. W niektórych poddaszach może być ono niewystarczające i trzeba poszukać odpowiednich rozwiązań.

Dodaj komentarz