Wybór odpowiedniego stołu do jadalni.

Jadalnia jest takim miejscem,w którym przynajmniej raz w tygodniu powinna się zbierać cała rodzina. Oczywiście centralnym miejscem takiego pomieszczenia jest stół, przy którym spożywane są wszystkie posiłki czytaj »

Urządzanie jadalni.

Jadalnia jest miejscem, które znajduje się w każdym większym domu jednorodzinnym. Jest to miejsce szczególne ponieważ w nim ma się spotykać cała rodzina przy obiadach czy bardziej uroczystych posiłkach. czytaj »

Aranżacja poddasza na sypialnię.

Większość domów jednorodzinnych ma odpowiednio dużo miejsca na poddaszu by urządzić tam swoją sypialnię. Na takie rozwiązanie decyduje się zresztą coraz więcej osób, które zaczynają doceniać to, że w tym właśnie miejscu panują odpowiednie warunki do odpoczynku. czytaj »

Aranżacja poddasza

Przez lata w Polsce poddasze nie było brane poważnie pod uwagę jako miejsce, które można zaadaptować na sypialnię. Teraz jest jednak zupełnie inaczej. Mieszkańcy domów jednorodzinnych zaczynają dostrzegać to, że to miejsce jest idealne do spania. czytaj »

Sypialnia na poddaszu.

Urządzenie sypialni na poddaszu z pewnością może się okazać bardzo praktycznym rozwiązaniem. By jednak wykorzystać w stu procentach możliwości tego pomieszczenia warto skorzystać z rad architektów oraz aranżerów wnętrz, którzy mają w tej dziedzinie doświadczenie czytaj »

 

Archiwum miesiąca: Grudzień 2012

Aranżacja poddasza w domach jednorodzinnych.

Przez lata w Polsce poddasze nie było brane poważnie pod uwagę jako miejsce, które można zaadaptować na sypialnię. Teraz jest jednak zupełnie inaczej. Mieszkańcy domów jednorodzinnych zaczynają dostrzegać to, że to miejsce jest idealne do spania. Argumenty przemawiające za tym, że właśnie na poddaszu warto zrobić sobie sypialnie są nie do podważenia. Przede wszystkim chodzi o ciszę podczas snu. Z reguły całe życie domu toczy się na jego parterze. Tam są takie pomieszczenia jak kuchnia czy też salon. Oznacza to, że właśnie tam jest z reguły najgłośniej.

Poddasze jest zdecydowanie bardziej stonowane, nie dochodzi tam większość okrzyków z domu co oznacza, że znacznie lepiej się tam wypoczywa nie tylko w nocy, ale także po ciężkim dniu pracy, kiedy to potrzebujemy drzemki by nabrać sił. W przypadku poddasza jednym z problemów, który najczęściej się pojawia jest chęć ustawienia łóżka pod skosem. W tym wypadku pod uwagę trzeba brać wysokość ścianki kolankowej. Jeżeli jest ona nie mniejsza niż osiemdziesiąt, osiemdziesiąt pięć centymetrów łóżko może zostać tak ustawione. Lepiej jest jednak, jeżeli ścianka kolankowa ma około stu centymetrów. Wtedy mamy już pewność, że podczas wstawania z łóżka nie uderzymy się w głowę. Ścianka kolankowa odgrywa tutaj bardzo istotną rolę. Jej zadaniem jest przenoszenie obciążania z dachu na stron i ściany niższej kondygnacji. Ona w dużej mierze odpowiada także za kształt poddasza. Przy meblowaniu poddasza nie należy o niej zapominać.

Sypialnia na poddaszu.

Urządzenie sypialni na poddaszu z pewnością może się okazać bardzo praktycznym rozwiązaniem. By jednak wykorzystać w stu procentach możliwości tego pomieszczenia warto skorzystać z rad architektów oraz aranżerów wnętrz, którzy mają w tej dziedzinie doświadczenie. Urządzenie sypialni na poddaszu jest dobrym pomysłem, ale jego realizacja wcale nie musi być taka prosta jak się nam to może wydawać na początku. Na poddaszu może pojawić się kilka problemów, z którymi trzeba będzie się zmierzyć. Jednym z nich jest na pewno niedostatecznie duże oświetlenie. Jeżeli na poddaszu znajduje się jedno okno dachowe możemy mieć pewność, że nie zdoła ono dobrze oświetlić całe pomieszczenie. Na pewno w nocy nie jest to wielkim problemem, ale już w dzień może być to nieco dokuczliwe.

NA szczęście jednak istnieją takie rozwiązania, które sprawiają, że problem ten jest jak najbardziej do pokonania. Na przykład trzeba w takim pomieszczeniu zastosować stare i sprawdzone tricki w postaci pomalowania ścian na jasne kolory. Tak samo trzeba zadbać o to by łóżko oraz meble były w jasnych barwach. Wydaje się to być rozwiązaniem, które nie może bardzo wpłynąć na doświetlenie pokoju, ale warto sprawdzić jak bardzo jest to skuteczne. Oczywiście nie obejdzie się także bez lampek, które w sypialni są koniecznością. Zdecydowanie łatwiej o oświetlenie dbać w przypadku poddaszy, gdzie występuje dwa lub więcej okien dachowych, które dodatkowo są rozmieszczane równomiernie na całej powierzchni pomieszczenia.

Skuteczne oświetlenie sypialni na poddaszu.

Poddasze jest z reguły jednym z gorzej oświetlonych miejsc w domach jednorodzinnych. Może się tam znajdować jedno okno, co nie może dawać gwarancji, że w czasie dnia będzie tam docierało wiele światła oraz promieni słonecznych. Jest to problem zwłaszcza wtedy, gdy zamierzamy tam zaaranżować naszą sypialnię. Urządzenie jej właśnie tam jest dobrym rozwiązanie, ponieważ przeważnie tam jest zawsze najspokojniej. Jeżeli chcemy by w naszej sypialni na poddaszu było jasno musimy wiedzieć jak to zrobić. Specjaliści od aranżacji wnętrz mają kilka sposobów na to by to zadanie zostało zrealizowane. Jednym z najczęściej stosowanych sposobów na to jest dobieranie takich mebli do sypialni by ich kolor był jak najjaśniejszy.

Oczywiście najlepszym wyborem jest w tym przypadku kolor biały, który sprawia, że w sypialni jest znacznie jaśniej nawet w nocy. Jeżeli mamy zamiar dopiero zbudować swój dom i wiemy, że nasza sypialnia będzie na górze dobrze powiedzieć architektom by zaprojektowali oni poddasze z równomiernie rozłożonymi oknami na całej powierzchni pomieszczenia. Wtedy będziemy mieli gwarancję tego, że będzie tam panowała dostatecznie dobra widoczność, a odpowiednia ilość światła będzie dostarczana o każdej porze dnia. Najlepiej będzie , gdy będziemy mieli cztery okna rozmieszczone na przeciwległych połaciach. Światło znakomicie będzie się rozpraszało wtedy we wnętrzu. Takie rozwiązanie jest coraz częściej spotykane w nowo powstających domach jednorodzinnych.

 

Stylowe urządzenie wnętrza za pomocą mebli w jasnych kolorach.

Istnieje wiele dróg, które mogą prowadzić do urządzenia wnętrza naszego mieszkania w dobrym stylu. Jednym z nich jest wykorzystanie mebli o jasnych kolorach. Jasne kolory są polecane przez ekspertów od aranżacji wnętrz z racji posiadania kilku zalet, które na pewno są nie do przecenienia. Jasne kolory jak udowodnili naukowcy w czasie wielu badań wprowadzają domowników w optymistyczny nastrój, który przydatny jest w codziennym życiu. Jasne kolory są na tyle uniwersalne, że można je użyć w każdym pomieszczeniu naszego mieszkania lub domu. Dobrze sprowadzają się one na przykład w sypialni, zwłaszcza tej, która jest położona na poddaszu.

Tam bardzo często nie dochodzą spore ilości światła, a jasne barwy sprawiają, że sypialnia stanie się mniej ponura. Do sypialni można zakupić łóżko, które wykonane jest z jasnego drewna. Może ono mieć prosty krój. Takie rozwiązanie często jest nazywane skandynawskim modelem sypialni. W salonie jeśli chcemy mieć parkiet dobrze jest dobrać także jasne meble oraz ściany w tych samych barwach. Ciekawym urozmaiceniem będzie także ozdobienie ścian stylowymi płytkami klinkierowymi. Wygląd podłogi będzie miał także istotne znaczenie w momencie, gdy urządzamy wnętrze w stylu ekologicznym. Jasny parkiet wykonany z jesionu wydaje się być tutaj najlepszą propozycją, którą warto zrealizować w pierwszej kolejności. Jeżeli chcemy by w naszym wnętrzu panował romantyczny i trochę staroświecki klimat jasne kolory pozwolą nam na zrealizowanie takiego pomysłu. Oczywiście nie można zapominać o stylowych dodatkach.